Trabzon İŞKUR ile Trabzon Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

Trabzon Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü (İŞKUR) ile Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü arasında işgücü piyasasının ihtiyacı olan mesleklerde kurs düzenlemek ve çeşitli işbirliklerinde bulunmak için protokol imzalandı.
Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü’nde düzenlenen törende, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu ile İŞKUR İl Müdürü İbrahim Büyük’ ün katılımıyla işbirliği protokolü imza altına alındı. Törende Trabzon İŞKUR Şube Müdürü Nurettin Karal, Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Çimer ve yine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Karal ve Trabzon Üniversitesi Uzaktan Eğitim Müdürü Dr. Ali Kürşat Erümit hazır bulundu.
Törende konuşan İbrahim Büyük, “İşgücü piyasasına nitelikli eleman kazandırmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda da özellikle üniversitelerimizin bu konudaki desteklerini çok önemsiyoruz. Trabzon Üniversitesinin uzman kadrosu ile işgücü piyasasına sunacağımız nitelikli eleman arzı sonucunda kazanan Trabzon olacak, kazanan Türkiye olacaktır.” açıklamasında bulundu. Büyük: “Trabzon Üniversitesi Rektörümüz ile işgücü piyasasının ihtiyacı olan kursları birlikte düzenlemek adına buluştuğumuz bu günde verdikleri destek için kendilerine ve Trabzon UZEM’in değerli müdür ve yardımcılarına, hocalarımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.
Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu da “Göreve geldiğimizden beri gençlerimizin geleceğine mesleki anlamda yön verebilmek adına İŞKUR ile dirsek temasındayız. Geçtiğimiz günlerde ‘Kariyer Günleri’ çerçevesinde Üniversitemiz Mahmut Goloğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirdiğimiz etkinliğe, üniversite öğrencilerimizin yanı sıra Trabzon halkımızın da gösterdiği üst düzey ilgi bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir.” Trabzon İŞKUR’un deneyimi, Üniversitemizin bilgi ve birikimini ortak paydada buluşturacak olan bu protokol ile işbirliğimizi yasal zemine oturttuk. Bu bağlamda kazanan hem öğrencilerimiz hem Trabzon olacak. Bireye yaptığımız her yatırımın sonunda kazanan Türkiye olacak şeklinde konuştu.

Basından bilgiler;

https://www.haberturk.com/trabzon-haberleri/68416864-iskur-ile-trabzon-universitesi-arasinda-isbirligi-protokolu-imzalandi
https://www.haberler.com/iskur-ile-trabzon-universitesi-arasinda-isbirligi-11962402-haberi/
https://www.haber61.net/trabzon/iskur-ve-trabzon-universitesi-arasinda-anlasma-h353311.html
https://www.sondakika.com/haber/haber-iskur-ile-trabzon-universitesi-arasinda-isbirligi-11962402
http://beyazgazete.com/haber/2019/4/18/iskur-ile-trabzon-universitesi-arasinda-isbirligi-protokolu-imzalandi-5016365.html
https://www.karar.com/trabzon/iskur-ile-trabzon-universitesi-arasinda-isbirligi-protokolu-imzalandi-1183551
http://www.kuzeyekspres.com.tr/kariyer-gunleri-66851h.htm