Menü Kapat

2021 Dönemi Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumu Akreditasyonu (KA130) Başvuru Sonuçları


Trabzon Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından sunulan 2021-1-TR01-KA130-HED-000005861 numaralı Erasmus+ Programı 2021 dönemi Yükseköğretim Hareketlilik Konsorsiyumu için Akreditasyon başvurusu Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir.

Konsorsiyum akreditasyonunun hedefleri; ülkemizde uzaktan eğitim alanında çalışan personelin mesleki ve kişisel gelişiminin desteklenmesi, istihdam potansiyeli olan bireylerin alana özgü yetkinlik kazandırılması, organizasyonel yapılanmanın iyileştirilebilmesi ve işbirliği ile geliştirilecek olan yenilikçi bir uzaktan eğitim modelinin ulusal ve uluslararası boyutta yaygınlaştırılmasıdır. Bu hedef doğrultusunda oluşturulan konsorsiyum ile eğitim ve öğretim için personel hareketlilikleri, çalışmalar için öğrenci hareketliliği, staj için öğrenci hareketliliği ve karma yoğun program faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Trabzon Üniversitesi’nin başvuru sahibi olduğu ve 7 yıl süreli Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezleri konsorsiyumunun üyeleri; Atatürk Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’dir.